Με 27-25 επικράτησε ο Διομήδης του Ιωνικού μέσα στη Νέα Φιλαδέλφεια στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Οι “Λύκοι” έκαναν ένα εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο όπου προηγήθηκαν 18-10. Στην επανάληψη όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν όπως ήταν φυσικό, από 13-21 το σκορ έφτασε στο 18-22 (σερί 5-0 σε 7 λεπτά) και αργότερα στο 21-23. Η συνέχεια: Τσιγαρίδας 21-24, Λιόλιος 22-24, Μάνθος 22-25, Λιόλιος 23-25, Μάνθος 23-26, 24-26, Λιόλιος 25-26 στο 59:30 και Λίμα 25-27.

Ο Διομήδης με την νίκη αυτή επέστρεψε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και είναι έτοιμος να υποδεχτεί την Τετάρτη την ομάδα του Δούκα επίσης σε ένα κρίσιμο και δύσκολο αγώνα.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ (Μάκης Παπακώστας): Τσακνής, Νικολαΐδης, Αϊβαλιώτης, Νομικός, Αργυράκης, Γκέρτσος, Μπόντος, Αποστολίδης, Ζαχάρης, Συγγάρης, Μαντζόπουλος, Χελιώτης, Λιόλιος, Μαυροφρύδης, Τσάτσας, Μπουλούμπασιτς.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Γιώργος Χαλκίδης): Τζίμπουλας, Μαρκατάτος, Κρεμαστιώτης, Τσιγαρίδας, Ραντουλέσκου, Τσάκαλος, Παπαντωνόπουλος, Ντάσεβιτς, Λιάπης, Σπέντζος, Μπόσκος, Χαντέλης, Ξαγοράρης, Μάνθος, Λίμα, Γκολούμποβιτς.