Όλα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο στο τοπικό ντέρμπι στο Ναύπλιο, όπου το Ναύπλιο 2017 νίκησε 3-1 τον Παναργειακό.

Οι γηπεδούχοι εξακολουθούν να βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας σε αντίθεση με τον Παναργειακό που είναι στην τελευταία.

Στο πρώτο λεπτό έγινε το 1-0 με τον Μεγαρίτη και στο 3′ μόλις το 1-1 με σκόρερ τον Κοτσοβό. Το Ναύπλιο 2017 έκανε το 2-1 με τον Καλιμμάνη και το 3-1 στο τέλος του ημιχρόνου με αυτογκόλ του Κοτσοβού.

Περίπου 1000 φίλαθλοι και των δυο ομάδων βρέθηκαν στο ΔΑΚ Ναυπλίου.

ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 (Αλ.Μαντζούνης): Σκαφίδας, Διαμαντής, Μπούκουρης, Χ.Κάπλατζης, Π.Κάπλατζης (89’ Μακαρατζής), Μεγαρίτης, Κίτος (35’ λ.τρ. Τριανταφύλλου), Μουσταφάι, Κοτσοβός (85’ Λέρμας), Καλλιμάνης, Καζάκος (70’ Παναγόπουλος).

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Ν.Καρούλιας): Καπατσώρης, Β.Φλεβάρης, Τσάκα, Ασπιώτης, Φλώρος, Εμέκα, Χ.Φλεβάρης (46’ Μπλάτσος), Κοτσοβός, Τσιρλίδης, Παιδάκης (65’ Μανιάτης), Φουφούνης (70’ Κυριακόπουλος).