Με ένα εκπληκτικό γκολ του Όμηρου Συρεγγέλα ύστερα από σέντρα του Μπούτα (57′), ο Παναργειακός νίκησε στο ΔΑΚ Άργους με 1-0 τον Μανδραϊκό για την 12η αγωνιστική στον 8ο όμιλο του Πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής.

Οι “λύκοι” είχαν τον έλεγχο όλη τη  διάρκεια του παιχνιδιού, έχασαν ευκαιρίες κυρίως στο πρώτο ημίχρονο όταν βρήκαν απέναντι τους τον εκπληκτικό τερματοφύλακα Ιωσήπου, δεν κινδύνεψαν σε κανένα σημείο, νίκησαν και επέστρεψαν στις επιτυχίες μετά από δυο ισοπαλίες.

ΤΙ ΔΗΛΩΣΕ Ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ

Παράλληλα μείωσαν τη διαφορά από την πρωτοπόρο Καλαμάτα που έχασε από την Ερμιονίδα και θα μειώσουν και άλλο στην περίπτωση νέας επιτυχίας το ερχόμενο Σάββατο 22/12/18 στον εξ αναβολής αγώνα στην Κεφαλλονιά με τον Εικοσίμια.

ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΣΥΡΕΓΓΕΛΑ

Στο ημίχρονο του παιχνιδιού,σε συνέχεια των βραβεύσεων παλαίμαχων ποδοσφαιριστών,η ομάδα τίμησε τον Σπύρο Φίλη, ο οποίος τερμάτισε την ποδοσφαιρική του καριέρα την περσινή χρονιά,όντας αρχηγός αυτής τα τελευταία έξι χρόνια.Την βράβευση έκανε το μέλος του Δ.Σ.Αλέξανδρος Ταμπούρης.

Ο Παναργειακός έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Κατοίκου (Αθήνας), που δεν καταλόγισε καταφανέστατο πέναλτυ σε χέρι εντός περιοχής και ο βοηθός του έκοψε φ΄ση-γκολ με ανύπαρκτο οφσάιντ. Στο 65΄ο σκόρερ είχε και δοκάρι.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Παλιγγίνης, Παναγιώτου, Μπούτας, Παπαιωάννου (90′ Μαρίνης), Ροκάι, Κυριακόπουλος, Μουσταφάι (+90′ Νώτης), Καρούτης, Συρεγγέλας, Γεωργιόπουλος (55’ Παιδάκης), Καδάς.

ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ: Ιωσήπου, Κωνσταντινίδης, Τσακίρης (τραυματίστηκε στο 1′, έγινε αλλαγή στο 4′ με τον Κατσίκα), Ντούμπεργκ, Μαυρίδης, Στρατάκης, Πασαλίδης, Μπούσης (60’ Πουλάκης), Ντούλιας (77’ Μελετίδης), Λελούδιας (75′ Σπίλα), Χαλκιάς.

ΦΩΤΟ: ΑΛΕΞΗΣ ΤΑΜΠΟΥΡΗΣ